Menteşeli Sineklik

Menteşeli Sineklik

Sineklik modelleri içersinde bir classic durumuna almış olan menteşeli sineklik, kullanım yaygınlığı bakımından her devresinin zirvesindedir. Her tür kapı ve pencereye rahatlıkla monte edilebilir. Sadece yapılacağı yerin önünde panjur, korkuluk gibi bir engelin bulunmaması gerekir. Çünkü takılacağı yere dışardan monte edilir ve samimi dışa doğru açılır. İstenildiği vakit çıkarılıp takılma özelliğine sahiptir. Bu yönüyle hem sinekliğe hem de kapı ve pencerelere basit temizlik olanağı verir.

Menteşeli sineklik, pimapen, alüminyum ya da ahşap doğrama sistemlerine uyumludur. Farklı renklerde uygulanabilir. Kullanım basitliğinın yanısıra montajı da basittir. Hem de ekonomik bir ürün bulunduğu amacıyla tercih listelerinin başında yer alır. Sistemindeki yalınlık ve basitlık ise kullanım yaygınlığını arttırmaktadır. Uygulandığı yerin estetitiğini bozmaz. İstenirse değişik renk ve tasarımlarla dekorasyona destek verecek bir modeldir. Genel itibariyle menteşeli sineklik sistemi, PVC ya da alüminyum profil ortamında gergin biçimde sarfedilen özel tüllerden (fiberglas) oluşmaktadır. Uygulanacağı doğramaya menteşelerle monte edilirken, gerektiğinde çıkarılıp, diğer bir alanda yine takılıncaya kadar saklanabilir. Bu yönüyle dış etkenlerden korunma yönünden basittir. Diğer sineklik modellerine göre daha güvenilir bir üründür. Kasalı ya da kasasız tipleri vardır. Pileli ve sürme modellerde bulunduğu gibi tek ya da çift kanatlı olarak uygulanabilir. Dolayısıyla kapılarda da basit çözümler sunar. Sadece, kapılara uygulanırken profillerin kalın olmasına ilgi edilmelidir. Pencere sinekliği olarak kullanıldığında ise 2 menteşe ile açılıp kapanması sağlanır. Sinekliğinin kilit sistemi, iki değişik tür olabilmektedir. Mıknatıslarla kilitleme gerçekleşebileceği gibi çıtçıt denilen ve sert plastikten üretilmiş özel aparat da kullanılabilir. Bu, iç içe geçerek kilitleme gerçekleştiren bir parçadır. Tutma kulpu da rahat rahat açma kapama olanağı verir. Sistemin tüm malzemeleri bunlardan ibarettir.

Menteşeli sineklik en çok tercih edilen modellerin başında gelir. Giriş-çıkışı çok olan iş bölgelerinde kullanım basitliği sağladığı amacıyla idealdir. Temizlik rahatlığı bakımından da kadınlar doğrulusunda rağbet görmektedir. Temizleme adımında ilgi edilecek tek husus, yumUşak bir malzeme tüketimi ve yumUşak dokunuşlardır. Hayatınızı basitleştiren menteşeli sineklik, temiz hava, sıhhatli hayat ve konfor garantisi verir.