Sürgülü Sineklik

Sürgülü Sineklik

Raylı düzenin sinekliklere uygulanmasıyla yapılan modeldir sürgülü sineklik. Diğer modellerden farkını da esasen bu ray üstünde hareketi sağlar. Raylı düzenin en büyük avantajı, içe ya da dışa doğru açılma imkanının olmadığı pencere ve kapılarda sabit bir hem de bağlı kalıp, yatay bir çalışma düzenine sahip olmasıdır. Sürgü mekanizması hem pencere ve kapılarda hem de onlara monte edilen sinekliklerde uygulanabilir. Sürgülü sineklik aynı çalışma düzenine sahip yerlerde tümlük oluşturur.

Sürgülü sineklik başka modellere göre çözüm merkezli bir yapıya sahiptir. Başta menteşeli sineklik olmak üzere başka modellerin tüketiminin problem oluşturabileceği yerlerde sürgülü sineklik seçenek olarak karşımıza çıkar. Uygulandığı mekanı daraltmayacak, büyük bir hareket alanına gereksinim duymayacak, olduğu hat üstünden ayrılmayacak en etkili modeldir. Bu özelliği ile pileli ya da plise sinekliğe çok benzer. Aradaki en büyük farklardan biri tül yapısıdır. Plise sineklikte tül ya da aynı fonksiyonu gören teller zig zaglı bir manzarae sahiptir. Sürgülü sineklikte ise tüllü seksiyon genelde düzdür. Fakat değişik tasarımlarla değişik çözüm seçenekleri meydana getirmek da mümkündür. Sürgülü sinekliğin en rahat uygulandığı doğramalar PVC malzemeden üretilmiş pencerelerdir. Fakat ahşap ve metal kapı ve pencerelerde de aynı nitelikte netice verir. Burada önemli olan meydana eklenilen ustalıktır. Sürgülü sineklik, kaliteli malzemenin usta ellerde hazırlanması neticesinde tıkır tıkır işleyecektir. Bu hal hem kullanıcıya keyif verecek hem de uygulayan ustanın yüzünü güldürecektir. İşin dekorasyon boyutunda da sürgülü sinekliğin avantajlarından söz etmekte yarar var. Öncelik ile kaba bir görüntü oluşturmaz ve monte edildiği pencere vaya kapının estetiğini bozmaz. Hatta mekana çağdaş bir manzara kazandırır.

Üstelik basitçe monte edildiği yerden çıkarılabilir. Yatay bir düzlemde çalıştığı amacıyla pencerelerden ziyade kapılar amacıyla tercih edilir. Dışa açılan kapılarda iç tarafa monte edilir. Doğrama üstüne tutturulan ve rulmanla hareketi sağlanan raylı sistemi, tüllü platform tamamlar.

Kaliteli Hizmet Size Çok Yakın: 0533 700 4 701